Notowania

prezydent
04.06.2009 15:24

Prezydent wziął udział w wiecu "Solidarności" pod pomnikiem Poległych Stoczniowców

Prezydent Lech Kaczyński od rana przebywa w Gdańsku i nie uczestniczył w uroczystościach związanych z 20. rocznicą obalenia komunizmu, które odbyły się na Wawelu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przemawiając do związkowców zgromadzonych pod bramą Stoczni Gdańskiej, prezydent powiedział, że Stocznia jest symbolem wolnej Polski i nie dopuszcza myśli, by zakład został zamknięty. Dodał, że nie wolno nam usuwać pomników symbolizujących polską drogę do wolności, a takim symbolem jest właśnie Stocznia Gdańska.

Prezydent Kaczyński dodał, że w ciągu 20 lat udało się wiele osiągnąć. Do sukcesów zaliczył odzyskanie niepodległości i suwerenności, postępy w modernizacji kraju oraz rosnącą liczbę młodych dobrze wykształconych ludzi. Do porażek zaliczył przede wszystkim wysokie bezrobocie. Przypomniał, że dwa lata temu udało się znacznie obniżyć poziom bezrobocia i przestrzegł związkowców przed powrotem tego zjawiska. Prezydent zapewnił, że będzie wspierał Solidarność w walce o prawo do pracy.

Przed południem prezydent odznaczył osoby zaangażowane w działalność opozycyjną oraz tworzenie struktur Solidarności. Przed wiecem złożył kwiaty pod pomnikiem Poległych Stoczniowców oraz wziął udział we mszy świętej celebrowanej przez prymasa Polski Józefa Glempa.

Tagi: prezydent, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz