Notowania

janów
09.08.2009 09:55

"Pride of Poland". Dziś największa w Polsce aukcja koni

W Janowie Podlaskim będzie można kupić 36 klacz i ogierów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Mirosław Trembecki)

36 koni wystawiono dziś na sprzedaż w aukcji _ Pride of Poland _. To jubileuszowa - XV licytacja wierzchowców z polskich hodowli państwowych.

Na sprzedaż trafią konie ze stadnin w Janowie Podlaskim i Michałowie oraz ze Stada Ogierów w Białce a także ze stadnin prywatnych. Na aukcji wystawiono 33 klacze i 3 ogiery.

Dyrektor stadniny w Janowie Marek Trela liczy sukces tegorocznej licytacji. Najistotniejszym koniem jest dla niego _ Pinta _ - córka ogiera _ Ekstern _ i kuzynka _ Pianissimy _ oraz _ Pilar _ - młoda równie obiecująca klacz. Na sprzedaż wystawiono też wielokrotną czempionkę - _ Falladę _ z Michałowa, córkę ogiera _ Monogramm _.

*Najdroższym koniem *sprzedanym na aukcji w Janowie była 13-letnia klacz Kwestura. W 2008 roku nabywca z Bliskiego Wschodu zapłacił za nią 1,125 mln euro.
Wczoraj zwierzęta prezentowały się w ramach Narodowego Pokazu Koni. Łącznie można było zobaczyć ponad 1000 koni czystej krwi.

Sukces na janowskich pokazach gwarantuje wierzchowcom międzynarodową karierę. To najwyżej oceniany na świecie sprawdzian dla jednorocznych czempionów. Araby z Janowa doceniane są na całym świecie - głównie w Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, a także w krajach arabskich.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: janów, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz