Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Proces Tusk kontra Urban

0
Podziel się:
bEszxDIl

Proces-Urban-Tusk

To był primaaprilisowy żart - przekonywał dziś w sądzie Jerzy Urban. Naczelnego tygodnika "NIE" pozwał premier Donald Tusk. Chodzi o fałszywy zapis rozmów premiera podczas meczu Polska-Ukraina opublikowany w tygodniku Urbana. Naczelnego tygodnika "NIE" pozwał premier Donald Tusk. Chodzi o fałszywy zapis rozmów premiera podczas meczu Polska-Ukraina opublikowany w tygodniku Urbana.
W "NIE" znalazł się rzekomy stenogram rozmowy Donalda Tuska z Grzegorzem Schetyną. Politycy PO, w wulgarny sposób, mieli komentować między innymi stroje innych znanych osób. Donald Tusk żąda przeprosin w mediach.
Jerzy Urban tłumaczył dziś w sądzie, że tekst był jedynie żartem. Jak podkreślił, żart się udał, bo wyobrażenie społeczne o stylu bycia władzy pokrywa się z wizerunkiem przedstawionym w artykule.
Przedstawiciel premiera mecenas Magdalena Witkowska zaznaczyła, że tekst godzi w dobre imię Donalda Tuska i nie ma znaczenia dla sprawy, czy publikacja ukazała się z okazji 1 kwietnia. Jak podkreśliła, zwyczaj nie stoi przed przepisami prawa i nie uchyla ich nawet w takim dniu jak prima aprilis.
Sąd wyznaczył kolejną rozprawę na początek października. Przesłuchany wtedy zostanie, w charakterze świadka, jeden z autorów tekstu.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEszxDIO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)