Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prof. Włodarski przyznaje, że podpisał zobowiązanie do współpracy z SB

0
Podziel się:

Profesor Józef Włodarski z Uniwersytetu Gdańskiego przyznał, że w 1974 roku podpisał zobowiązanie do współpracy z SB. Profesor, który złożył wyjaśnienia przed Radą Wydziału Filologiczno-Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego, powiedział jednak, że działał pod presją.

Włodarski, który jest obecnie dziekanem Wydziału Filologiczno-Historycznego, oświadczył, że na nikogo nie donosił. Zaprzeczył też, by jako TW Jan współpracował z kontrwywiadem. Profesor oddał się do dyspozycji Rady Wydziału, która postanowiła, że nadal będzie dziekanem.
Współpracę z Służbą Bezpieczeństwa zarzucił profesorowi tygodnik "Wprost". Według pisma, Józef Włodarski podpisał zobowiązanie do współpracy i przyjął pseudonim Zyndran. Tygodnik napisał, że profesor Włodarski rozpracowywał â?ľmłodzież hippisowską oraz środowiska o nastawieniu antysocjalistycznym, antykomunistycznym i antyradzieckim".
Obok profesora Włodarskiego, "Wprost" oskarżył o współpracę z SB rektora Uniwersytetu Gdańskiego Andrzeja Ceynowę. Ten stanowczo zaprzeczył twierdzeniom tygodnika.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)