Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Projekt dot. zmian w finansowaniu partii najpóźniej we wtorek

Czytaj więcej w Money.pl
Strategia energetyczna Polski najpóźniej do jesieni. "To projekt na dwa pokolenia"
- Najpóźniej do jesieni powstanie strategia dla polskiej energetyki do 2050 r. - zapowiedział we wtorek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski - To projekt na dwa pokolenia - dodał. Jednak o tym, czy strategia jest dobra, dowiemy się najwcześniej po 10 latach. Wiceminister zdradził również, co myśli o budowie elektrowni atomowej.
Finansowanie partii politycznych. Projekty zmian przepadły w Sejmie
Sejm odrzucił w czwartek w pierwszym czytaniu projekty ustaw, zakładające zniesienie lub ograniczenie finansowania partii z budżetu, złożone przez kluby Nowoczesna i Kukiz'15.
W Sejmie projekty ws. finansowania partii. W czwartek poprawki Senatu do budżetu
Sejm na obecnym posiedzeniu zajmie się m.in. projektami Nowoczesnej dot. ograniczenia praw związków zawodowych i likwidacji ciszy wyborczej. Posłowie rozpatrzą też projekty ws. finansowania partii autorstwa Nowoczesnej i Kukiz`15. W czwartek w Sejmie poprawki Senatu do budżetu na 2016 rok.
Najpóźniej we wtorek projekt zmian finansowania partii politycznych trafi do laski marszałkowskiej - powiedział Rafał Grupiński. Przewodniczący klubu PO dodał, że jeśli partii uda się uzbierać odpowiednią ilość podpisów, to propozycje mogą zostać przekazane nawet dziś.
Gość radiowej Trójki zaprzeczył jakoby projekt PO zakładał możliwość działalności gospodarczej partii. Przyznał, że takie propozycje pojawiły się ze strony prawników, z którymi konsultowała się Platforma, jednak zostały odrzucone na pierwszym posiedzeniu kolegium partii. Wstępny, niezatwierdzony projekt został jednak przekazany opinii publicznej, przez co wprowadził zarówno społeczeństwo, jak i media w błąd.
Przewodniczący klubu PO tłumaczył, że projekt Platformy zakłada finansowanie partii politycznych ze składek i darowizn, a nie z subwencji i dotacji. Dodał, że Platforma już od dawna wysuwała takie postulaty. Przypomniał, że "przez długi czas" nie brała ona pieniędzy z budżetu państwa, jednak zdecydowała się na ich przyjęcie po tym, jak konkurencyjne partie zaczęły prowadzić profesjonalne kampanie wyborcze. "Uznaliśmy, że musimy mieć równe szanse" - podsumował przewodniczący klubu.
Rafał Grupiński dodał, że Platforma Obywatelska wciąż prowadzi rozmowy z PSL, który jest krytyczny wobec pomysłu likwidacji finansowania partii politycznych z budżetu państwa.

IAR
IAR