Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prokuratura chce uchylenia immunitetu dla posłów PiS

0
Podziel się
bEpWiNEB

Prokuratura - PiS - CBA

Wniosek o uchylenie immunitetu Tomaszowi Kaczmarkowi i Mariuszowi Kamińskiemu jest już w Sejmie. Wczoraj podpisał go Prokurator Generalny. Nieoficjalnie wiadomo, że śledztwo, które prowadzi prokuratura, dotyczy działań CBA związanych z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez Aleksandra i Jolantę Kwaśniewskich, Beatę Sawicką i Weronikę Marczuk.
Zarzut stawiany politykom PiS jest dość ogólny. Jak mówiła rzeczniczka warszawskiej prokuratury Praga-Południe Renata Mazur chodzi między innymi o przekroczenie uparwnień i nakłanianie do popełnienia przestępstwa.
"Mogę dać przykład, gdy wprowadzono osobę w stan upojenia alkoholowego, a następnie nakłaniano tę osobę do przyjęcia korzyści majątkowej, której ta osoba nie żądała" - mówi rzeczniczka prokuratury.
Były szef CBA Mariusz Kamiński podkreśla, że nie rozumie stawianych mu zarzutów, a wszystkie działania jego służb były zgodne z prawem.
"Jestem gotów ponieść wszelkie konsekwencje i pełną odpowiedzialność za działania instytucji, którą kierowałem" - mówi.
Z kolei, poseł Kaczmarek domaga się odtajnienia akt śledztwa: "Dziś naprawdę nie wiemy, jakie zarzuty wobec nas wysnuwa prokuratura. Mamy związane ręce".
Wniosek o uchylenie immunitetu to pierwszy krok. Później pozytywnie zaopiniować go musi sejmowa komisja regulaminowa, a potem przegłosować cały Sejm. To zdarza się niezwykle rzadko.

IAR

bEpWiNFe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)