Notowania

zus
09.01.2009 18:43

Prokuratura postawiła zarzuty małżeństwu z Ćmielowa za wyłudzanie renty z ZUS

Prokuratura postawiła zarzuty małżeństwu z Ćmielowa, które przez rok i 4 miesiące pobierało rentę za zmarłego członka rodziny. Przez ten czas zwłoki mężczyzny znajdowały się w odrębnym pomieszczeniu, do którego zamaskowano wejście.

Podziel się
Dodaj komentarz

Oboje podejrzanych przyznało się do winy. Jak wyjaśnili do takiej sytuacji zmusiła ich trudna sytuacja materialna. Zanim sprawa wyszła na jaw 14-krotnie zdążyli pobrać nienależną im rentę. Wpadli, gdy chcieli pobrać pieniądze po raz piętnasty, a nowy listonosz nie zgodził się wypłacić im pieniędzy. Sprawa trafiła do dyrekcji poczty, a później do policji.

Jak ustalili śledczy mężczyzna zmarł pod koniec lata w 2007 roku. Najprawdopodobniej był to zgon naturalny. Ciało mężczyzny po odnalezieniu było częściowo zmumifikowane i znajdowało się na łóżku. Nie było przenoszone po śmierci. Pokój został zamknięty na kłódki i zabity deskami, a szczeliny w drzwiach zatkane materiałem. Prokuratura po przesłuchaniu zdecydowała, że małżeństwo do czasu zakończenia śledztwa będzie objęte dozorem policyjnym. Na utrzymaniu mają czwórkę dzieci. Za wyłudzenie grozi im do 8 lat więzienia.

Tagi: zus, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz