Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

prokuratura zaprzecza doniesieniom wPolityce.pl

0
Podziel się
bCZqIkOd

Pokuratura-Smoleńsk-ekshumacje-DNA

Prokuratura wojskowa zaprzecza, że wyniki badań DNA nie potwierdziły tożsamości jednego z ciał ekshumowanych dwa tygodnie temu. Wczoraj portal wPolityce.pl napisał, że badania genetyczne nie potwierdziły, że ciało, które zostało zamienione z ciałem księdza Zdzisława Króla należy do księdza profesora Ryszarda Rumianka.
"Przeprowadzone przez dwa niezależne ośrodki akademickie badania DNA, nie pozostawiają cienia wątpliwości, że ekshumowane w listopadzie br. ciała dwóch ofiar katastrofy smoleńskiej zostały złożone wzajemnie w niewłaściwych grobach" - czytamy w komunikacie Naczelnej Prokuratury Wojskowej.
Badania przeprowadził Zakład Genetyki Molekularnej i Sądowej Katedry Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy oraz Zakład Technik Molekularnych Katedry Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Prokuratura podkreśla, że tożsamość tych ofiar została potwierdzona z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością. Zwraca też uwagę, że rodziny tych ofiar oraz ich pełnomocnicy zostali zapoznani z wynikami badań DNA dotyczącymi ich bliskich, przekazano im również kopię sprawozdań z przeprowadzonych badań.
Wcześniej Naczelna Prokuratura Wojskowa potwierdziła, że doszło do kolejnego "błędu Rosjan" i że ciała księdza Ryszarda Rumianka i księdza Zdzisława Króla - kapelana Warszawskiej Rodziny Katyńskiej - którzy zginęli w tragedii smoleńskiej, zostały "złożone w niewłaściwych grobach". Przedwczoraj odbył się ponowny pogrzeb księdza Zdzisława Króla.

IAR

bCZqIkOG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)