Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przegląd
29.07.2007 20:41

"Przegląd"- Lornetka Spiżowej Bramy

Najnowszy "Przekrój" rozważa, dlaczego Watykan nie interweniuje w sprawie ojca Rydzyka. Jak pisze tygodnik, Stolica Apostolska ma zdecydowanie poważniejsze problemy, niż lokalne kłopoty w kraju ustabilizowanym religijnie, jakim jest Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz

Watykan skupa się przede wszystkim na swoich stosunkach z krajami Bliskiego Wschodu. Już Jan Paweł II był zdecydowanym przeciwnikiem amerykańskiej interwencji w Iraku. I on, i obecny papież przewidzieli, że doprowadzi to do zaognienia sytuacji w krajach muzułmańskich.
Początkowo Benedykt XVI był wśród wyznawców Islamu oceniany bardzo negatywnie, jednak jego pielgrzymka do Turcji została oceniona jako majstersztyk dyplomacji.
Więcej kłopotów ma Kościół Katolicki z innymi chrześcijanami. Papież jest oceniany krytycznie zwłaszcza od czasu opublikowania w formie pięciu pytań i odpowiedzi dokumentu, w którym Stolica Apostolska stwierdza, że jest tylko jeden Kościół, katolicki. Protestantom Watykan równiez odmawia miana Kościoła, mogą nazywać sie jedynie wspólnotami.
Jak pisze "Przegląd", współczesny Kościół katolicki staje przed wielkoma globalnymi problemami, dlatego sprawa ksiedza Rydzyka schodzi na bardzo daleki plan.

przekroj/adb/dyd

Tagi: przegląd, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz