Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przegląd
26.03.2006 19:15

"Przegląd": JPII- wzór niewykorzystany

"Przegląd" uważa, że zmarły rok temu Jan Paweł Drugi był wzorem nawet dla tych, którzy dystansowali się od Kościoła. Tygodnik, z okazji zliżającej się rocznicy śmierci papieża, twierdzi, że ludzie dostrzegli w pełni istnienie jego autorytetu dopiero wtedy gdy on odszedł.

Podziel się
Dodaj komentarz

Czasopismo w dwóch obszernych artykułach, podaje opinie socjologów, którzy zauważają, że dla wielu ludzi w Polsce śmierć papieża była jednak tylko krótkim okresem żarliwości religijnej. "Przegląd" zauważa, że wbrew deklaracjom poprawy i pojednania niewiele zmieniło się w ludziach na lepsze.

Zdaniem "Przeglądu", papieskie nauki społeczne nie zostały w pełni spożytkowane przez Kościół w Polsce. Według czasopisma treść papieskich przekazów była też przeinaczana przez niektóre media i ośrodki polityczne. "Przegląd" przytacza opinie katolickiego publicysty ojca Wacława Oszajcy, według którego Radio Maryja bądź partie narodowe po swojemu interpretowały słowa papieża, kiedy, na przykład, popierał przystąpienie Polski do Unii Europejskiej.

iar za "Przeglądem"/trela/gos

Tagi: przegląd, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz