Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
centrum
10.09.2006 21:25

Przesłanie Benedykta XVI

Papież wezwał wiernych, by Bóg stał się determinującą siłą ich życia i działania. Podkreślił, że punktem odniesienia dla wiary jest miłość bliźniego, a najważniejsze zadania Kościoła to ewangelizacja i poznawanie Boga. Drugiego dnia pielgrzymki do bawarii Benedykt XVI zaapelował też o ożywienie niemieckich parafii i wyraził nadzieję, że bardziej będą one przypominały rodziny niż organizacje administracyjne.

Podziel się
Dodaj komentarz

W homilii podczas uroczystej mszy świętej na błoniach Neue Messe w Monachium Benedykt XVI powiedział, że katolicy nikomu nie narzucają swej wiary. Apelują jednak do wolności ludzi, by otworzyli się na Boga. "Nie pomniejszamy szacunku dla innych religii i kultur, jeśli wyznajemy Boga, który przemocy przeciwstawia swoje cierpienie, a ponad zło wynosi miłosierdzie." - dodał papież.
Nawiązując do dzisiejszej Ewangelii o uzdrowieniu głuchego, Benedykt XVI powiedział, że współcześni ludzie nie potrafią usłyszeć Boga, co prowadzi do "zacieśnienia horyzontu życia". Zaznaczył jednak, że Jezus może wyprowadzić człowieka z tego stanu przez chrzest. Po mszy papież poprowadził modlitwę Anioł Pański. W rozważaniach powiedział, że Maryja jest przykładem postrzegania Boga jako centrum życia.
Wieczorem, w homilii podczas nieszporów w katedrze Najświętszej Maryi Panny w Monachium papież prosił duszpasterzy i członków rad parafialnych, by przez nabożeństwa, katechezę i wszelkie sposoby życia parafialnego wspólnie uczyli się podążania drogą prawdziwego życia. Wiernych zaś wezwał, by odkryli prawdziwe życie i przestrzegł ich, by nie skończyli na błędnej drodze
W katedrze zebrały się dzieci pierwszokomunijne, ich rodzice i wychowawcy. Benedykt XVI wezwał rodziców, aby "pomagali swoim dzieciom wierzyć". Zaznaczył, że we współczesnym, pluralistycznym świecie trudno jest spowodować, by doszły do głosu sprawy wiary jednak podkreślił, że nie wystarczy, by młodzież otrzymywała w szkole wyłącznie wiedzę i przygotowanie techniczne. Dodał, że powinna uczyć się o sprawach, które nadają kierunek i sens zdobywanej wiedzy i zdolnością.

Tagi: centrum, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz