Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przygotowania do żałobnych uroczystości

0
Podziel się:
bEIPRNed

Blisko milion osób może wziąć udział w uroczystościach żałobnych ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Jutro w samo południe na Placu Piłsudskiego w Warszawie rozpocznie się ceremoniał państwowy pożegnania tych, którzy zginęli w katastrofie lotniczej. Zabiją dzwony i zawyją syreny.
W porządku alfabetycznym zostanie odczytana lista 96 ofiar katastrofy. Zaplanowano wystąpienia, głos mają zabrać między innymi marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk i brat prezydenta, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Część państwową zakończy salwa armatnia. Chwilę później rozpocznie się uroczysta msza żałobna w intencji ofiar katastrofy koncelebrowana przez Episkopat Polski.
Na Placu Piłsudskiego ustawiany jest ołtarz, na ogromnej scenie, tuż przy krzyżu papieskim. Ołtarz i prowadzące do niego schody zostaną przykryte białym materiałem. Za ołtarzem na ogromnym czarnym płótnie zamieszczono zdjęcia wszystkich ofiar katastrofy. Na scenie w trakcie nabożeństwa przewidziano miejsce dla 300 osób, przedstawicieli duchowieństwa i liczącego 140 osób chóru. Dla rodzin ofiar, przedstawicieli władz państwowych i oficjalnych delegacji wyznaczono sektory.

bEIPRNeG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)