Notowania

wiadomości
23.08.2013 14:28

Przyszlosc Syrii w czarnych barwach

Podziel się
Dodaj komentarz

Syria- wojna domowa-Bliski Wschód-opinie

Nie ma dobrego rozwiązania dla sytuacji w Syrii, a przyszłość tego kraju rysuje się w czarnych barwach. Tego zdania jest Mariusz Borkowski, wieloletni korespondent na Bliskim Wschodzie i znawca tematyki bliskowschodniej.
Ocenia on, że syryjski konflikt będzie wciąż eskalował, co może doprowadzić do trwałej destabilizacji tej części świata.
Zdaniem Mariusza Borkowskiego, bez interwencji wojskowej nie da się rozwikłać sytuacji w Syrii. "Będzie to jednak bardzo trudne, do tej pory działania zbrojne państw zachodnich na Bliskim Wschodzie kończyły się fiaskiem" - podkreśla ekspert. Dla Syrii póki co nie ma żądnej recepty politycznej, a bez niej -ocenia Borkowski-działania militarne nie mają żadnego sensu.
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego i ekspert od spraw wojskowości generał Stanisław Koziej mówi IAR, że sprawą musi się na poważnie zająć Rada Bezpieczeństwa ONZ, podejmując szybkie działania polityczne lub militarne. Jego zdaniem, tylko to daje szanse na pozytywne rozwiązanie problemu Syrii.
Innego zdania jest Mariusz Borkowski, który uważa, że żadne działania Rady Bezpieczeństwa nie przyniosą skutku. "Do tej pory Rada nigdy nie podjęła rezolucji, która byłaby skuteczna w przypadku wojen domowych. Scenariusz dla Syrii jest bardzo ponury i żadna rezolucja nic nie zmieni w tej sprawie" - dodaje.
Wojna domowa w Syrii trwa od ponad dwóch lat. ONZ ocenia, że konflikt kosztował życie ponad 100 tysięcy osób.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz