Notowania

polska
28.08.2009 12:38

PSL: trzeba ustalić priorytety prezydencji Polski w Unii Europejskiej

PSL namawia do powołania zespołów rządowo-parlamentarnych, których zadaniem będzie ustalenie priorytetów prezydencji Polski w Unii Europejskiej. Według szefa klubu Stanisława Żelichowskiego najlepiej, aby prace mogły ruszyć już na jesieni tego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jego zdaniem wszystko wskazuje na to, że wybory parlamentarne odbędą się na jesieni 2011 roku, a to oznacza, że potem potrzeba będzie około miesiąca na sformowanie się Sejmu i około miesiąca na stworzenie rządu. Wyjaśnił, że prace komisji powinny ruszyć już w tym roku, aby potem nie tracić cennego czasu.

Przewodniczący sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej Stanisław Rakoczy przekonuje, że Polska będzie miała swoją szansę i ważne jest, aby jej nie zaprzepaścić. Dlatego już teraz warto ustalić strategiczne cele. Jego zdaniem przy kluczowych ministerstwach powołane powinny być mieszane zespoły z udziałem opozycji.

Koniec obecnej kadencji Sejmu i Senatu w Polsce przewidywany jest na jesień 2011 r. W tym samym czasie - w drugiej połowie 2011 r. - przypada polska prezydencja w UE. Stąd jednym z pomysłów jest przesunięcie wyborów właśnie na wiosnę. Innym pomysłem jest zamiana prezydencji z Danią, której przewodnictwo w Unii zaplanowane jest na pierwszą połowę 2012 roku.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz