Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Puls Biznesu" - Związkowcy nie chcą programu bez gwarancji

0
Podziel się:

Przy okazji zmiany programu dla energetyki, związkowcy próbują wytargować z rządem porozumienie, które zablokuje restrukturyzację sektora. - pisze "Puls Biznesu".

bEIPknIl

Wczoraj zaczęły się rozmowy robocze Ministerstwa Gospodarki z przedstawicielami central związkowych o proponowanym przez rząd programie dla sektora. Gazeta dowiedziała sie nieoficjalnie, że przedstawiciele związków zawodowych odmówili merytorycznej dyskusji nad programem do czasu uzgodnienia z rządem "kwestii społecznych".
Przewodniczący Sekcji Krajowej Energetyki Związku Zawodowego Inżynierów i Techników Marek Solecki Mówi o potrzebie uzgodnienia kwestii układów zbiorowych pracy i akcji pracowniczych. Przyznaje też, że oczekuje porozumienia w sprawie nieograniczania liczby miejsc pracy w sektorze.
Według "Pulsu Biznesu", między wierszami wypowiedzi przedstawicieli związków zawodowych można wyczytać, że ich skłonnośc do ustępstw nie jest zbyt duża. Według informatora dziennika, jeśli rząd nie spełni ich żądań, zechcą zablokować przyjęcie programu. Marek Solecki podkreśla, że nie stawia tej sprawy tak kategorycznie. Rozmowy robocze będą kontynuowane w poniedziałek.
Więcej na ten temat w "Pulsie Biznesu".

iar/Puls Biznesu/km/dj

bEIPknIO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)