Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Puls Biznesu" Gazele wychodzą na prostą

0
Podziel się:

Z badań koniunktury przeprowadzonych przez "Puls Biznesu" wynika, iż prawie połowa firm zbiera owoce ożywienia gospodarczego. Natomiast powrotu kryzysu spodziewa się co jedenasta.

Jak wynika z najnowszej edycji Gazelowego Indeksu Tendencji - badania koniunktury wśród najdynamiczniej rozwijających się firm, prowadzonego przez gazetę - już tylko 18 procent przedsiębiorstw czuje pogorszenie koniunktury. Odsetek firm, które odczuwają poprawę, jest ponad dwukrotnie wyższy i wynosi 43 procent. Jest to najlepszy wynik, odkąd prowadzone jest to badanie - pisze gazeta.
Dobre nastroje przedsiębiorców to przede wszystkim skutek poprawy wyników sprzedażowych. Już co trzecia firma deklaruje, że doświadcza wzrostu popytu na produkty. Z kolei dobra koniunktura pozwala przedsiębiorcom poluzować politykę kosztową. Z badania wynika, że co trzecia firma zdecydowała się zatrudnić nowego pracownika. Dodatkowo prawie połowa badanych spodziewa się dalszej poprawy sytuacji na rynkach, mimo ostrzeżeń ekonomistów.
Więcej o wynikach badania w "Pulsie Biznesu".

IAR/Puls Biznesu/lm/orzechowska

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)