Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Puls Biznesu" Oszukane VIP-y

0
Podziel się:

Zarzuty oszustwa na kwotę 100 milionów złotych i przywłaszczenia po 1 milionie złotych, postawiła Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga trzem współwłaścicielom firmy finansowej Interbrok Investment - czytamy w "Pulsie Biznesu"

bECuHLQR

Nieznana powszechnie spółka oszukała kilkuset VIP-ów na ponad 500 milionów złotych, choć według informacji gazety kwota ta może być jeszcze wyższa. Jak ustalili policjanci w firmie prowadzono podwójną księgowość. Na tej podstawie oszukiwano klientów, przedstawiając im fałszywe informacje o zyskach - pisze dziennik.
Prokuratura wystąpi o areszt wszystkich trzech podejrzanych - właścicieli spółki. Wśród oskarżonych o oszustwo jest między innymi były wiceminister łączności Andrzej K. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia - czytamy w "Pulsie Biznesu".
W sprawie jest już około 900 osób poszkodowanych, którzy wpłacali firmie pieniądze w kwocie od kilkudziesięciu do kilkunastu milionów złotych. Wśród oszukanych są takie osobistości, jak poseł Samoobrony i były trener naszej reprezentacji piłkarskiej - Janusz Wójcik, były prezydencki minister Marek Ungier, czy ludzie kultury - Tadeusz Drozda i Małgorzata Niezabitowska. Jak ustalił dziennik Janusz Wójcik znał się bardzo dobbrze z jednym z właściceli Interbrok - Emilem D. Załatwiał mu bilety na imprezy sportowe, często widywano ich razem w warszawskich klubach nocnych - podaje gazeta.

"Puls Biznesu"/mn/pul

bECuHLRu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)