Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
12.01.2014 23:01

"Puls Biznesu" Przedsiębiorcy śrubują rekord Polski

Podziel się
Dodaj komentarz

"Puls Biznesu" - przedsiębiorczość - ekonomia

W 2013 roku Polacy założyli 352 tysiące firm - pisze "Puls Biznesu" powołując się na dane Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej.
Jak czytamy w gazecie, prawie 90 procent z nich, to indywidualna działalność gospodarcza. Takich firm założono o 6,8 procent więcej niż rok wcześniej.
"Puls Biznesu" dodaje, że imponujący był wzrost liczby klasycznych firm, czyli takich, które rejestrowane są w KRS. W 2013 roku stworzono ich o 15 procent więcej niż w zdecydowanie najlepszym dotychczas 2012 roku. Najpopularniejsza była forma spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Założono ich nieco ponad 28 tysięcy. Druga pod względem popularności, spółka komandytowo-akcyjna, została założona niespełna 3 tysiące razy.
Jarosław Nowrotek, prezes Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej, twierdzi, że te dane mówią o realnym skoku przedsiębiorczości. Zdaniem eksperta, niewątpliwie rośnie też świadomość prawna Polaków, którzy uczą się, że właściwą formą prowadzenia biznesu jest oddzielenie majątku osobistego od firmowego.
Więcej w "Pulsie Biznesu".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Puls Biznesu"/vey/kry

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz