Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin robi wszystko, aby o tym zapomniano

0
Podziel się:

Rosjanie zapewniają, że nigdy nie zapomną o tragedii, władze Rosji przeciwnie?

Putin robi wszystko, aby o tym zapomniano
(Sebastian Derungs /<br>World Economic Forum/<br>CC/Flickr)
bEUqStyZ

Rosjanie obchodzą dziś dzień pamięci o ofiarach zamachów terrorystycznych. W 8. rocznicę ataku terrorystów na szkołę w północnoosetyjskim Biesłanie stacje radiowe i telewizyjne przypominają historię aktów terrorystycznych z ostatnich 20 lat. W 12 miastach odbędą się uroczyste nabożeństwa w intencji ofiar zamachów.

1. września 2004 roku terroryści czeczeńscy zajęli szkołę w Biesłanie, biorąc 1100 zakładników. 3 września przy próbie ich odbicia życie straciły 334 osoby, w tym 186 dzieci.
W miasteczku tysiące ludzi składają kwiaty w miejscu tragedii, a na cmentarzu zostanie odprawione nabożeństwo w intencji ofiar.

Rosjanie zapewniają, że nigdy nie zapomną o tej tragedii. Tymczasem rodziny zabitych twierdzą, że władze Rosji robią wszystko, aby o Biesłanie zapomniano. W ich opinii urzędnicy, w tym sam prezydent Władimir Putin, zdają sobie sprawę z tego, że ogromna liczba ofiar była spowodowana źle przeprowadzoną akcją antyterrorystyczną. Jednak nie chcą się do tego przyznać.

bEUqStzb

Podobnie twierdzą zakładnicy, którzy w 2002 roku ocaleli z zamachu w teatrze na moskiewskiej Dubrowce. Wielu z nich nie chce wspominać tamtych wydarzeń. Wtedy w wyniku akcji antyterrorystycznej życie straciło ponad 130 osób.

Czytaj więcej informacji z Rosji w Money.pl
Putin chce takiej Rosji, jaką była za Stalina Prezydent Rosji chce wydać na rozbudowę armii 563 miliardy euro.
Rosja w szoku. Zamordowali duchownego Ładunek wybuchowy zdetonowała terrorystka-samobójczyni.
Ostra krytyka wyroku, ale Putin nieugięty W sprawie Pussy Riot ostro wypowiedziała się szefowa unijnej dyplomacji i przedstawiciele USA w Rosji.
bEUqStzC
KOMENTARZE
(0)