Notowania

wiadomości
07.08.2012 12:40

Rada Ministrów- obrady-projekty ustaw

Podczas dzisiejszych obrad rząd przyjął między innymi projekt nowelizacji ustawy o odpadach wydobywczych przedłożony przez ministra środowiska. Projekt wdraża do polskiego porządku prawnego przepisy prawa unijnego w sprawie gospodarowania odpadami pochodzącymi z przemysłu wydobywczego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rada Ministrów przyjęła też założenia do projektu ustawy zmieniającej nowelizację ustawy o podatku od spadków i darowizn oraz ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Minister finansów zaproponował nowelizację przepisów, by umożliwić skorzystanie z ulgi mieszkaniowej w podatku od spadków i darowizn spadkobiercom, zaliczonym do trzeciej grupy podatkowej. Są to dalecy krewni lub niespokrewnieni ze spadkodawcą. Chodzi o osoby, które do końca 2006 roku sprawowały opiekę nad spadkodawcą na podstawie umowy zawartej z nim przed organem gminy, a spadkodawca zmarł po 1 stycznia 2007 roku (po zmianie przepisów). W rezultacie z początkiem 2007 roku część podatników utraciła prawo do ulgi. Zakwestionował to Trybunał Konstytucyjny. Nowe regulacje realizują jego orzeczenie.
Zgodnie z założeniami, nowe przepisy zagwarantują podatnikom odzyskanie prawa do ulgi mieszkaniowej, w tym zwrot pobranego podatku, jeśli złożą wnioski do końca 2013 roku.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz