Notowania

wiadomości
25.10.2013 16:55

Radiowy teatr wznowi działalność

Podziel się
Dodaj komentarz

Rzeszów - teatr - radio

W Rozgłośni Polskiego Radia w Rzeszowie wznowił działalność teatr radiowy. Wszystko za sprawą realizacji słuchowiska "Drabina do nieba", które będzie pierwszym z serii 20 utworów. Jego premiera odbędzie się 11 listopada.
To zaledwie początek, bo autor scenariusza, rzeszowski literat Jerzy Janusz Fąfara planuje trzy serie, po 20 odcinków każdy. W zamierzeniu ma to być słuchowisko stulecia. Jego akcja ma obejmować sto lat od roku 1912 do 2012, a może 2013. Na początku, w 1912 roku, tonie "Titanic", a w Rzeszowie młody Leopold Kula - kilka lat potem najmłodszy pułkownik komendanta Józefa Piłsudskiego - prowadzi drużynę harcerską "Lisów", późniejszych Strzelców i legionistów.
Reżyser Grzegorz Styła powiedział, że najważniejszą postacią słuchowiska jest narrator - dzwonnik siedzący na wieży kościoła farnego, opowiadający o mieście albo "napędzający" historię. To postać trochę realna, a trochę nierealna - dodaje reżyser.
W planowanym cyklu słuchowiskowym "Drabina do nieba", którego bohaterem jest zmieniający się na przestrzeni dziesięcioleci Rzeszów, grają aktorzy teatrów imienia Wandy Siemaszkowej i Teatru Maska, między innymi: Dagny Cipora, Magdalena Kozikowska-Pieńko, Robert Chodur, Michał Chołka i Wojciech Kwiatkowski.
Premiera słuchowiska Jerzego Janusza Fąfary w reżyserii Grzegorza Styły "Drabina do nieba" odbędzie się w Polskim Radiu Rzeszów 11 listopada.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz