Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Radom - Bieg dla Papieża

0
Podziel się:
bEsvyjGZ

Radom - JPII - bieg

Kibicował Crakovii, lubił spływy kajakowe i górskie wspinaczki, dlatego mieszkańcy podradomskiej miejscowości Jedlnia Letnisko postanowili uczcić Dzień Papieski. Zorganizowali Bieg dla Jana Pawła II.
Na starcie zameldowało się około 100 uczestników, każdy w specjalnej papieskiej koszulce. Jak mówią, nikogo nie trzeba było przekonywać czy namawiać.
Zdaniem młodych ludzi, Ojca Świętego charakteryzował ogromny hart ducha. Tego - poza dobrą kondycją - wymaga też bieganie, dlatego to znakomity sposób, by oddać Mu hołd.
To drugi taki bieg, organizowany przez parafię i gminę, ale z pewnością nie ostatni. Są plany, by w przyszłym roku na pobliskim zalewie odbyły się również zawody kajakowe.
W projekcie wzięli udział przede wszystkim amatorzy, chociaż nie zabrakło też biegaczy i z doświadczeniem, i z misją. Maratończyk Artur Prasek ma nadzieję, że dzięki takim przedsięwzięciom uda się zarazić, zwłaszcza najmłodszych, sportową pasją.
Biegowi dla Papieża towarzyszyła zbiórka pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin.

IAR

bEsvyjHC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)