Notowania

zdrowie
12.08.2009 15:56

Radom: Mazowieckie Centrum Zdrowia Publicznego rozpoczęło kontrolę szpitala

W szpitalu specjalistycznym w Radomiu rozpoczęła się kontrola Mazowieckiego Centrum Zdrowia Publicznego. Od ośmiu dni trwa tam strajk pielęgniarek.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dyrektor szpitala Andrzej Pawluczyk mówi, że kontrolerzy sprawdzają czy szpital jest w stanie zapewniać sprawnie opiekę zdrowotną. Dodaje, że niektóre oddziały mogą nie uzyskać pozytywnej opinii. Oznaczałoby to ich zamknięcie i zwolnienia pracowników.

Dyrekcja apeluje do protestujących pielęgniarek o przerwanie lub złagodzenie strajku. W związku z protestem, chorzy z oddziału chirurgii zostali przeniesieni do innej części szpitala.

Anna Trzeszczka ze szpitalnych związków zawodowych mówi jednak, że pielęgniarki nie rezygnują ze strajku. Dodaje, że nie będą ponosić kosztów nieudolnego zarządzania placówką. Na jutro pielęgniarki planują pikietę pod szpitalem. Do Radomia mają przyjechać siostry z innych miast.

Strajkujące domagają się podwyżek po 450 złotych dla każdej. Kierownictwo szpitala twierdzi, że placówki na to nie stać, bo jest zadłużona. Ostatnia propozycja dyrekcji to po około tysiąca złotych jednorazowego dodatku. Oferta jest jednak odrzucana przez związki.

Tagi: zdrowie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz