Notowania

radosław sikorski
10.06.2009 15:24

Radosław Sikorski przybywa z wizytą do Sztokholmu

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski przybywa z wizytą do Sztokholmu na zaproszenie Carla Bildta, ministra spraw zagranicznych tego kraju. Obaj politycy znają się dobrze ze spotkań w Warszawie i w Brukseli. Współtworzyli program Partnerstwa Wschodniego, który jako inicjatywa polsko-szwedzka został przyjęty przez Komisją Europejską. O ich bliskich kontaktach świadczy też fakt zaplanowania czterdziestominutowego ich spotkania i rozmowy w cztery oczy.

Podziel się
Dodaj komentarz

W programie wizyty ministra Sikorskiego jest też audiencja u króla Karola XVI Gustawa. Szef polskiej dyplomacji ponowi zapewne zaproszenie do Polski dla szwedzkiej pary królewskiej. Być może też, przypomni, że jego wizyta zbiega się z niedawną rocznicą 90 - lecia przywrócenie stosunków dyplomatycznych szwedzko - polskich, które nastąpiło 3 czerwca 1919 roku wkrótce po odzyskaniu przez nasz kraj niepodległości.

Przewiduje się też rozmowy Radosława Sikorskiego i polskiej delegacji z Cecilią Malmstroem, szwedzkim ministrem do spraw europejskich i jej współpracownikami. Mają one dotyczyć kontaktów dwustronnych oraz współdziałania w kwestiach europejskich.

Do Sztokholmu przybywa też dzisiaj 11 szefów resortów spraw zagranicznych państw unijnych zaproszonych przez ministra Bildta. Zjeżdżają się oni by lepiej się poznać, wymienić poglądy i wspólnie spędzić wieczór na nieformalnej kolacji w pod sztokholmskiej restauracji. Spotkanie jest jednym z punktów przygotowań do bliskiego już przejęcia przez Szwecję przewodnictwa w Unii Europejskiej.

Tagi: radosław sikorski, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz