Radwańska w 1/8 finału Wimbledonu

0

Agnieszka Radwańska awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Polka, rozstawiona z numerem 7., pokonała w trzeciej rundzie Włoszkę Sarę Errani (32) 6:3, 6:1.

Pojedynek, mimo dwóch setów i tylko 16 gemów, trwał godzinę i 40 minut. W pierwszym secie kluczowym okazał się czwarty gem, w którym Radwańska przełamała rywalke i wyszła na prowadzenie 3:1. Konsekwentna gra w dalszej części seta dała Polce zwycięstwo. W drugiej partii "Isia" jeszcze wcześniej wygrała gema przy serwie Errani, co szybko zaskutkowało przewagą dwóch gemów. Podobnie jak w pierwszym secie, Radwańska spokojnie doprowadziła do wygranej.

Wygrywając z Errani, Radwańska zrewanżowała się za wczorajszą porażkę w rozgrywkach deblowych. Polka grała w parze z Maria Kirilenko, a Włoszka - ze swoja rodaczką Robertą Vinci.

Rywalką Agnieszki Radwańskiej w czwartej rundzie Wimbledomu będzie zwyciężczyni pojedynku pomiędzy Chinką Na Li (9) a Australijką Anastazją Rodionową. Najgroźniejszą potencjalną rywalką Polki w ćwierćfinale będzie liderka światowego rankingu Serena Williams.