Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
upał
28.07.2006 13:08

Rady na upały

Ministerstwo zdrowia ostrzega przed skutkami upałów dla naszych organizmów. Szef resortu Zbigniew Religa zwraca uwagę, że według meteorologów najbliższe 3 dni będą bardzo gorące co oznacza istotne zagrożenie dla zdrowia i życia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Minister Religa podkreślił, że aby uchronić się przed skutkami upałów należy przestrzegać prostych zasad. Przede wszystkim należy mieć przy sobie butelkę wody, aby nie doprowadzić do odwodnienia organizmu. Zaapelował też, by ubierać się przewiewnie.
Profesor Religa zwrócił się z apelem do osób chorych na serce aby były bardzo ostrożne, ponieważ upały są dla nich bardzo niebezpieczne. Zaznaczył, że nie branie przez nich leków jest śmiertelnym zagrożeniem. Podkreślił też, że w ciągu dnia ludzie ci nie powinni wykonywać żadnych prac fizycznych.
Specjaliści podkreślają, że podczas upałów należy unikać słońca i nosić nakrycie głowy. Okna od nasłonecznionej strony powinny być zasłonięte. Należy stosować lekkostrawną dietę, jeść dużo warzyw i pić soki owocowe. Nie powinno się pić alkoholu. Podczas kąpieli należy zwracać uwagę na niebezpieczeństwo szoku termicznego.

Tagi: upał, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz