Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

rafinerii w Możejkach może wpłynąć na ceny paliw

0
Podziel się:

Minister gospodarki Piotr Woźniak uważa, że pożar w litewskiej rafinerii w Możejkach może niekorzystnie wpłynąć na nasz rynek paliwowy.

Pożar wybuchł wczoraj po południu. W ocenie litewskich mediów przełoży się on na wielomilionowe straty dla rafinerii i Litwy.
Minister Woźniak powiedział, że jest to kolejna rafineria, która przestanie dostarczać nam olej napędowy. Białoruski Nowopołock jest w remoncie, z kolei w czeskich rafineriach ograniczono produkcję z powodów technicznych.
Piotr Woźniak dodał, że w nocy miał spotkanie z litewskim wiceministrem gospodarki i doradcą premiera. Dowiedział się od nich, że Możejki przede wszystkim przestaną produkować olej napędowy.
Zdaniem analityków w najbliższym czasie cena oleju napędowego i benzyny w Polsce powinna się zrównać, co wynika ze zwiększonego zapotrzebowania jesienią na to paliwo.
PKN Orlen poinformował, że w związku z pożarem przesuwa termin podpisania umów z bankami na finansowanie transakcji przejęcia Możejek. Wileńska Giełda Papierów Wartościowych wstrzymała handel akcjami Rafinerii.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)