Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ranking posłów. Kim są najlepsi i najgorsi parlamentarzyści tej kadencji

0
Podziel się:

Jeden z tygodników wytypował najlepszych i najgorszych - jego zdaniem - polityków mijającej kadencji.

Ranking posłów. Kim są najlepsi i najgorsi parlamentarzyści tej kadencji
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bESinsBN

Tygodnik _ Wprost _ wytypował najlepszych i najgorszych - jego zdaniem - polityków mijającej kadencji. Politycy nominowani do Oscarów to posłowie, którzy w mijającej kadencji grali główne role i robili kariery. Nominacje w kategorii Maliny otrzymali najwięksi sejmowi przegrani.

Oskarową listę otwiera Bartosz Arłukowicz nominowany za błyskawiczną karierę. W 2007 startował do Sejmu z trzeciej pozycji na liście LiD, dziś, jak przypomina _ Wprost _, jest ministrem PO, a w jesiennych wyborach będzie gwiazdą Platformy w Szczecinie.

Na drugiej pozycji uplasował się Ryszard Kalisz za to, że wyrósł na największą gwiazdę SLD, mimo że w 2010 poparł Ruch Palikota. Został za to wyrzucony z władz partii, a jednak będzie otwierać w wyborach warszawską listę SLD.

bESinsBP

[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t136945.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/blochowiak;dosc;mam;klamstw;i;lenistwa;politykow,176,0,859824.html) Błochowiak: Dość mam kłamstw i lenistwa

Beata Kempa otrzymała 3 miejsce w nominacjach za rolę _ złotoustej prezesa Kaczyńskiego _ i kąsanie PO i rządu. Dalsze miejsca w rankingu _ Wprost _ zajmują Jarosław Gowin, Antoni Macierewicz, Grzegorz Schetyna, Adam Hoffman, Małgorzata Kidawa -Błońska, Mariusz Błaszczak i Tomasz Tomczykiewicz, a także Zbigniew Ziobro i spółka z Brukseli, czyli Jacek Kurski, Tadeusz Cymański i Paweł Kowal za _ urwanie się ze smyczy prezesa Kaczyńskiego _.

Na czele listy przegranych, znalazła się Nelli Rokita, która zdaniem _ Wprost _ dokonała najbardziej widowiskowej klęski politycznej tej kadencji, a w ostatnich czterech latach była głównie autorką gaf.

Drugie miejsce najgorszych polityków należy do Janusza Palikota. _ Smutny koniec skandalisty _ - podsumowuje _ Wprost _ jego karierę zakończoną 1-procentowym poparciem dla polityka w ostatnich sondażach.

bESinsBV

[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t83735.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sprawa;palikota;w;prokuraturze;klamal,16,0,871440.html) Sprawa Palikota w prokuraturze. Kłamał?

Trzecie miejsce w kategorii Maliny przypadło Ludwikowi Dornowi i innym politykom Polski Plus, którzy odeszli z PiS. _ Kiedyś zwany trzecim bliźniakiem, dziś wzgardzony outsider _ - podsumowuje _ Wprost _. Jak dodaje, _ Ciepła polityczna ława okazała się lepsza niż polityczny honor i Dorn postanowił nałożyć pokutny worek. W zbliżających się wyborach ma startować z listy PiS. _

Kolejne miejsca zajęli Anita Błochowiak, Zbigniew Chlebowski i Mirosław Drzewiecki. Za nimi w kategorii Maliny: Kluziki, czyli politycy, którzy założyli PJN. Dalsze miejsca zajęli Artur Górski, Joanna Mucha, Julia Pitera i Robert Węgrzyn.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t131994.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;szykuje;przejecia;schetyna;zaprzecza,60,0,827196.html) PO szykuje przejęcia? Schetyna zaprzecza Marszałek Sejmu zapewnia, że Platforma Obywatelska nie ma żadnego planu przeciągania posłów na swoją stronę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t15121.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ponad;412;mln;zl;na;wydatki;sejmu;w;2012;r;,112,0,819824.html) Ponad 412 mln zł na wydatki Sejmu w 2012 r. Na świadczenia dla posłów w przyszłorocznym budżecie Kancelaria Sejmu przewidziała 184 mln zł. Będą też inwestycje - m.in. w klimatyzację w domu poselskim.
bESinsCq
KOMENTARZE
(0)