Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Raport nt. nierównego traktowania cudzoziemców w Polsce

0
Podziel się:

Żle sformułowane przepisy oraz dyskryminujące praktyki i zachowania to główne formy nierównego traktowania cudzoziemców w Polsce. W Warszawie przedstawiony został raport na ten temat. Jego autorem jest Witold Klaus - założyciel Stowarzyszenia Interwencji Prawnej. Klaus jest nowym stypendystą Ashoki - organizacji wspierającej działania na rzecz społeczństwa obywatelskiego.

Nowy członek Ashoki zaznaczył, że swój raport opracował w oparciu o doświadczenia cudzoziemców zgłaszających się do Stowarzyszenia Interwencji Prawnej. Dodał, że są to bardzo różne sprawy - od nierównego traktowania cudzoziemców przez urzędy stanu cywilnego, po trudności w uzyskaniu numeru PESEL. "Problemem są również odmowy przyjęcia do szkoły dzieci cudzoziemców" - zaznaczył Witold Klaus.

Ashoka-światowa organizacja wspierająca osoby, które wprowadzają przełomowe rozwiązania palących problemów społecznych nieprzypadkowo uczyniła Witolda Klausa stypendystą tej organizacji - podkreśla Anna Obem - reprezentantka Ashoki w Polsce. Wyjaśniła że Klaus zajmuje się zbieraniem przypadków niewłaściwego traktowania cudzoziemców przez urzędy Anna Obem dodała, że dyskryminujące praktyki urzędów dotykają nie tylko cudzoziemców ale też na przykład bezrobotnych czy osoby marginalizowane w inny sposób. Model wypracowany przez Witolda Klausa pozwala zmieniać praktyki i prawo dotyczące nie tylko cudzozioemców ale również innych grup.

Inna freprezentantka Ashoki w Polsce Ewa Konczal wyjaśniła, że Ashoka działa w ponad 70 krajach świata. Jej misją jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego, w którym każdy ma możliwość wprowadzania zmian służących ludziom. Ashoka czyni to poprzez inwestowanie w wybitne osobowości. Przyjęcie do Ashoki nazywane jest społecznym Noblem ze względu na wagę podejmowanych przez jej członków przedsięwzięć. W ciągu 13 lat Ashoka przyjęła do grona społecznych noblistów 64 osoby.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)