Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Raport obciąży Klicha i Komorowskiego?

0
Podziel się

Fragmenty wstępnej wersji opracowania zespołu Macierewicza mają zadawać kłam publicznym wypowiedziom polityków PO.

Raport obciąży Klicha i Komorowskiego?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEgmWVyZ

Fragmenty wstępnej wersji raportu zespołu Antoniego Macierewicza mają zadać kłam publicznym wypowiedziom polityków PO na temat stanu przygotowań do wizyty. Dotarł do nich tygodnik _ Newsweek _.

Część dokumentu, z którą udało się zapoznać tygodnikowi, poświęcona jest głównie wydarzeniom poprzedzającym katastrofę. Autorzy obficie cytują m.in. korespondencję urzędników Kancelarii Prezydenta z przedstawicielami rządu.

_ Newsweek _ powołuje się np. na zawartą w raporcie treść oficjalnego listu, w którym minister obrony narodowej Bogdan Klich chwali prezydenta za zabranie ze sobą najważniejszych generałów. Jest ona zestawiona z zapewnieniami szefa MON, który przed kamerami twierdził, że nie znał listy prezydenckich gości. Zdaniem gazety raport obciąża także Bronisława Komorowskiego, który jako marszałek Sejmu poprosił prezydenta, by ten zabrał ze sobą na uroczystości katyńskie grupę posłów i senatorów.

bEgmWVzb

Głównymi tezami roboczej wersji raportu, jak podkreśla _ Newsweek _, jest twierdzenie, że premier Donald Tusk realizował rosyjską politykę osłabiania Polski oraz dyskredytowania prezydenta, a PO moralnie i politycznie odpowiada za katastrofę pod Smoleńskiem.
Pełny raport ma zostać opublikowany w formie książkowej w czasie kampanii wyborczej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t95333.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/czy;piloci;jaka-40;popelnili;przestepstwo,18,0,787474.html) Czy piloci jaka-40 popełnili przestępstwo? Samolot z dziennikarzami lądował w Smoleńsku tuż przed TU-154. Warunki pogodowe były złe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t89927.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;raporcie;mak;wszyscy;zamarli,199,0,785607.html) Po raporcie MAK wszyscy zamarli Ambasador RP w Rosji Wojciech Zajączkowski uważa, że stosunki naszych krajów nie pogorszą się.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/t100813.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nasz;dziennik;na;filmie;padaja;strzaly,182,0,755382.html) Nasz Dziennik: Na filmie padają strzały Gazeta pisze o policyjnej ekspertyzie internetowego filmu z katastrofy smoleńskiej.
bEgmWVzC
raport
wiadomości
KOMENTARZE
(0)