Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rezurekcja - abp Nycz

0
Podziel się:

Arcybiskup Kazimierz Nycz wezwał wiernych do postawy chrześcijańskiej. Metropolita warszawski odprawił mszę rezurekcyjną w stołecznym kościele Św. Wojciecha. W trakcie nabożeństwa arcybiskup Kazimierz Nycz nawiązał do nauk Jana Pawła II, który nawoływał do działania w życiu codziennym zgodnego z ewangelią. Metropolita powiedział, że tak właśnie 50 lat temu działali wielcy twórcy Europy. "Dzisiaj ich następcy mają problemy, żeby opisać fundamenty chrześcijańskiej Europy w kategoriach religijnych, w kategoriach wartości z których Europa wyrasta. Trwa wielki spór kim jesteśmy" - mówił w trakcie nabożeństwa arcybiskup Nycz. Metropolita warszawski pytał - dlaczego tak jest? "A może jest tak dlatego, że za bardzo chcielibyśmy tylko ewangelię cytować, uzasadniać ewangelią swoje własne przekonania i tezy. A za mało w nas wszystkich - i w tych którzy Europę tworzą - życia ewangelią" - mówił metropolita warszawski.

Arcybiskup Kazimierz Nycz rozważał w homilii problem, jak dziś żyć, żeby głosić Chrystusa Zmartwychwstałego. Metropolita warszawski powiedział, że rodzice powinni dawać dzieciom przykład własnym zachowaniem, podobnie jak nauczyciele czy politycy."Dobrzy, chrześcijańscy rodzice doskonale wiedzą, że o wiele prościej wychowywać wtedy, kiedy się wiarą na codzień żyje i kiedy się tym młodym ludziom daje hierarchię wartości, do których chce się ich wychować" - powiedział arcybiskup Nycz. Dlatego - jak podkreślił metropolita warszawski - zamiast mówić dzieciom, żeby się modliły rano i wieczorem, lepiej samemu zabrać je do Kościoła, dać przykład własnym zachowaniem i wychować je do spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym.
Arcybiskup Kazimierz Nycz przytoczył też w nabożeństwie słowa Św. Pawła z listu do Koryntian. Nauczał on, że najlepsze cisto zepsuje kwas. I tego kwasu - jak podkreślił arcybiskup Nycz - współcześni chrześcijanie powinni się wyzbyć. Powinni za to głosić Chrystusa Zmartwychwstałego poprzez swoje zachowanie i życiową postawę.
Arcybiskup Kazimierz Nycz odprawił po raz pierwszy mszę rezurekcyjną jako metropolita warszawski.

wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)