Notowania

wiadomości
13.05.2012 18:54

Rodzina rzecznik Solidarna Polska

Solidarna Polska chce powołania rzecznika praw rodziny. Poseł Solidarnej Polski Tadeusz Woźniak powiedział IAR, że instytucji rzecznika rodziny brakuje obecnie w życiu publicznym. Jego zdaniem taki rzecznik dbałby o to , aby rodzina była podmiotem a nie przedmiotem działań rządu. Podkreślał, że rzecznik byłby źródłem wiedzy o rodzinie i stałby na straży praw rodzin i przygotowywałby nowe rozwiązania dotyczące rodzin. Propozycję ustawy o ustanowieniu rzecznika praw rodziny poseł Tadeusz Woźniak przedstawił na konferencji pod hasłem "Silna rodzina siłą państwa".

Podziel się
Dodaj komentarz

Były rzecznik praw dziecka Paweł Jaros powiedział, że jeśli instytucja rzecznika praw rodziny zostanie powołana - ważne żeby osoba pełniąca tę funkcję umiała współpracować z rzecznikiem praw obywatelskich, praw dziecka i innymi instytucjami. Paweł Jaros przypomniał, że obawy o podział kompetencji i zdolność współdziałania towarzyszyły także tworzeniu instytucji rzecznika praw dziecka , ale okazało się że obie funkcje rzecznika praw dziecka i rzecznika praw obywatelskich dobrze się uzupełniają i współpracują ze sobą.
Rodziny uczestniczące w konferencji Solidarnej Polski widzą rolę rzecznika praw rodziny w sferze bardzo praktycznej. Matki uczestniczące w spotkaniu podkreślały, że rodzinom jest potrzebna osoba, do której można byłoby się zwracać w przypadku konkretnych problemów prawnych oraz w sytuacjach gdy potrzebna byłaby pomoc materialna czy organizacyjna. Taka pomoc jest szczególnie potrzebna rodzinom wielodzietnym - podkreślały kobiety. W konferencji Solidarnej Polski w Sejmie na temat polityki prorodzinnej wzięło udział kilkadziesiąt osób, w tym rodziny z dziećmi.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz