Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
roman giertych
03.09.2006 11:51

Roman Giertych: nie odbierać Jackowi Kuroniowi Orderu Orła Białego

Wicepremier Roman Giertych uważa, że nie należy odbierać Orderu Orła Białego Jackowi Kuroniowi.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kilka dni temu"Życie Warszawy" napisało, że Kuroń mógł prowadzić z SB rozmowy o charakterze negocjacji. Dwaj młodzi działacze LPR zapowiedzieli wtedy, że jeśli te informacje potwierdzą się, Kuroniowi należy odebrać order.
Wicepremier powiedział, że nie powinno się odbierać szacunku zmarłym. Zaznaczył równocześnie, że kryteria przyznawania Orderu Orła Białego przez Aleksandra Kwaśniewskiego są dla niego niejasne. Roman Giertych podkreślił, że dziwi go, iż ten order otrzymało wielu członków Unii Wolności, wśród nich Tadeusz Mazowiecki, Leszek Balcerowicz czy Bronisław Geremek.
Wicepremier przyznał także, że darzył Jacka Kuronia sympatią, mimo że nigdy nie popierał działalności KOR-u. "Z całej tej grupy Kuroń był najbardziej sympatyczną postacią"- dodał Roman Giertych.
Dziś w proteście przeciwko kwestionowaniu dokonań Jacka Kuronia odbędzie się akcja solidarności z nieżyjącym działaczem opozycji. W południe na warszawskich Powązkach spotkają się ci, którzy sprzeciwiają się pomawianiu Jacka Kuronia.

Tagi: roman giertych, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz