Notowania

rezygnacja
28.09.2010 11:21

Romaszewska - order - kapituła - rezygnacja

Zofia Romaszewska zrezygnowała z zasiadania w kapitule Orderu Odrodzenia Polski. Swoją decyzję uzasadnia tym, że wartości, którym jest wierna znacząco różnią się od tych wyznawanych przez obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Romaszewska od początku lutego 2009 roku pełniła funkcję kanclerza kapituły Orderu Odrodzenia Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz

W rozmowie z Polskim Radiem Zofia Romaszewska wyjaśniła, że powodem rezygnacji są różnice światopoglądowe. Zdaniem Romaszewskiej obecne poglądy Bronisława Komorowskiego tak bardzo rozbiegają się z jej wartościami, że uniemożliwiają współpracę podczas przyznawania odznaczenia. Zofia Romaszewska obawia się, że toczenie sporów na forum kapituły mogłby dezawuować wysokie odznaczenie państwowe. Stąd decyzja o rezygnacji z zasiadania w gremium.
Zofia Romaszewska w skład kapituły Orderu Odrodzenia Polski została powołana przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 2007 roku. Podczas uroczystości zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego na prezydenta jako kanclerz kapituły przekazała insygnia Orderu na ręce następcy Lecha Kaczyńskiego.

Tagi: rezygnacja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz