Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
05.03.2012 08:03

Rosja-CKW-99 procent policzonych glosów

Rosja-CKW-99 procent policzonych głosów

Podziel się
Dodaj komentarz

Przewodniczący rosyjskiej Centralnej Komisji Wyborczej Władimir Czurow ogłosił zwycięstwo Władimira Putina w niedzielnych wyborach prezydenckich. Czurow dodał, że "drugiej tury głosowania nie będzie".
Samo oświadczenie szefa CKW nie oznacza jeszcze oficjalnego ogłoszenia rezultatów wyborów. Może to nastąpić dziś wieczorem lub w jutro rano. Według danych z 99 procent obwodowych komisji wyborczych, na Władimira Putina głosowało 63,75 procent wyborców.
Władimir Putin aż do 7 maja będzie prezydentem-elektem. Urząd na Kremlu obejmie po uroczystej inauguracji i złożeniu przysięgi.
Tymczasem rosyjska opozycja przygotowuje na dziś demonstrację antyputinowską.
Komentatorzy zastanawiają się co liderzy opozycji powiedzą przeciwnikom Władimira Putina i tym Rosjanom, którzy przez ostatnie 4 miesiące wychodzili na Ulce swoich miast domagając się uczciwych wyborów. Wyniki niedzielnego głosowania zakwestionowało tylko dwóch konkurentów Władimira Putina: komunista Giennadij Ziuganow i miliarder Michaił Prochorow. Nacjonalista Władimir Żyrinowski i socjalista Siergiej Mironow pogratulowali Putinowi zwycięstwa. Współorganizatorzy antyputinowskiej demonstracji: Udalcow, Nawalny, Jaszyn i Niemcow zostali wezwani na komisariat policji. Jak poinformował lider Frontu Lewicowego Siergiej Udalcow - chodzi o dzisiejszy wiec opozycji na Placu Puszkina. Tymczasem Władimir Putin zapowiedział w jednym z powyborczych wywiadów, że jego oponenci nie mają żadnych powodów do obaw a on sam również widzi potrzebę dialogu z nimi.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz