Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja - dysydenci piszą do Polaków ws. Smoleńska

0
Podziel się

Kilku rosyjskich dysydentów i przedstawicieli opozycji wystosowało list otwarty do Polaków. Ich zdaniem, powstaje wrażenie, że władze rosyjskie nie są zainteresowane wyjaśnieniem wszystkich przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem. Władze polskie powtarzają natomiast zapewnienia o pełnej otwartości strony rosyjskiej.

bEhCEaBN

Autorzy listu twierdzą również, że trudno pozbyć się wrażenia, iż dla rządu polskiego zbliżenie z obecnymi władzami rosyjskimi jest ważniejsze niż ustalenie prawdy w kwestii smoleńskiej tragedii.

Waleria Nowodworska, znana rosyjska dysydentka i opozycjonistka w rozmowie z Polskim Radiem powiedziała, że rozumie autorów listu. "W liście mówią oni przynajmniej to czego nie należy udawadniać, że Rosja sfałszuje wyniki tego śledztwa" - mówi Nowodworska,

Konstantin Kosaczow, szef Komitetu do Spraw Międzynarodowych Dumy powiedział , że jest zdziwiony tym, iż o śledztwie w sprawie katastrofy samolotu wypowiadają siuę ludzie, którzy nie mają ze śledztwem żadnego związku. Kosaczow zwrócił uwagę, że badaniem przyczyn tragedii zajmują się zarówno eksperci rosyjscy jak i polscy .

bEhCEaBP

" Póki polscy specjaliści uczestniczący w śledztwie mówią, ze jest robione wszystko /co należy/- do tego czasu wszystko inne to spekulacje"-mówi Kosaczow i dodaje, że list otwarty dysydentów nie służy poprawie klimatu zaufania między Polska i Rosją.

bEhCEaCq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)