Notowania

wiadomości
18.09.2012 18:48

Rosja - Kaukaz 2012 - komentarze

Rosyjscy dziennikarze nazywają "tajemniczymi" manewry wojskowe Kaukaz 2012. Ćwiczenia rozpoczęły się w poniedziałek, w Kraju Krasnodarskim, a do dziś nie wiadomo jakie są ich główne zadania. Niezależni eksperci wysuwają trzy hipotezy: wojskowe zabezpieczenie zimowych igrzysk Soczi 2014, udział w ewentualnej wojnie z Iranem i zabezpieczenie granic przed ewentualnym konfliktem zbrojnym z Gruzją.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ten ostatni wariant jest najobszerniej komentowany zarówno w Rosji, jak i w Gruzji. Tbilisi sugeruje, że w ten sposób Moskwa chce zdestabilizować sytuację w regionie przed zapowiedzianymi na 1 października wyborami parlamentarnymi w Gruzji. Dziennikarze "Niezawisimej Gaziety" zwracają uwagę, że w manewrach Kaukaz 2012 biorą również udział oddziały stacjonujące w rosyjskich bazach na terenach spornych republik: Abchazji i Osetii Południowej.
O wzroście napięcia w tym rejonie mówią także mieszkańcy nadgranicznych wsi. Radio Svoboda ujawniło również, że rosyjscy komandosi biorą udział w ćwiczeniach wojsk Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym, które rozpoczęły się na poligonach Armenii. Rozgłośnia zastanawia się - jak oni tam dotarli, skoro niebo nad Gruzją i Azerbejdżanem jest zamknięte dla rosyjskiej armii.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz