Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.02.2011 19:32

Rosja - Komitet Śledczy - lotnisko

Lotnisko "Siewiernyj" w Smoleńsku w dniu katastrofy polskiego samolotu mogło przyjmować nieregularne rejsy samolotów typu Jak - 40 i Tu-154 - wynika z materiałów, którymi obecnie dysponuje Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej. Informację taką przekazał na konferencji prasowej w Moskwie prokurator prowadzący śledztwo w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej Michaił Guriewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wokół statusu lotniska w Smoleńsku narosło wiele kontrowersji. Rosjanie stosują zawiłą formułę uznając, że w chwili katastrofy było to -"Lotnisko lotnictwa państwowego, które według swojego przeznaczenia i zabezpieczenia lotów, za obopólną zgodą państw, mogło przyjmować nieregularne rejsy takich samolotów jak Jak-40 i Tu-154" - objaśniał na konferencji prasowej w Moskwie prokurator badający przyczyny katastrofy z 10 kwietnia Michaił Guriewicz.
Rosyjski śledczy odniósł sie również do kwestii tak zwanego lidera. Chodzi o doświadczonego pilota lub nawigatora znającego język kraju docelowego i specyfikę lotniska. -"Taki lider był zgłoszony, ale zrezygnowano z niego motywując to tym, że kapitan statku powietrznego mówi po rosyjsku" - oświadczył prokurator Guriewicz. Tymczasem z informacji jakimi dysponują polscy eksperci wynika, że - organizatorzy lotu chcieli mieć na pokładzie takiego przewodnika, ale strona rosyjska tak długo zwlekała z odpowiedzią, że w końcu zrezygnowano z jego usług.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz