Notowania

wiadomości
24.04.2013 15:48

Rosja - Nawalny - rozprawa

Podziel się
Dodaj komentarz

Przed sądem w Kirowie kontynuowany był proces znanego blogera Aleksieja Nawalnego. Opozycjonista i jego obrońcy są rozczarowani faktem, że sędzia odrzucił wszystkie zgłaszane przez nich wnioski. Nawalny jest oskarżony o spowodowanie strat materialnych w przedsiębiorstwie przemysłu drzewnego Kirowles.
Według oskarżenia - opozycjonista w 2009 roku jako doradca miejscowego gubernatora doradził firmie zawarcie niekorzystnego kontraktu, który spowodował starty w wysokości 16 milionów rubli, to jest około 1,5 miliona złotych. Bloger nie przyznaje się do winy. Jego adwokaci prosili dziś sąd o przerwy i odroczenia w związku z niemożnością zapoznania się z obszernym materiałem dowodowym. Sąd jednak odrzucił wszystkie wnioski.
Zdaniem Nawalnego organy ścigania i sąd wykonują polecenia prezydenta Władimira Putina a wtórują im państwowe media. "Praktycznie jedynym z niewielu realnych sposobów kontroli sytuacji politycznej w państwie są represje sądowe wobec działaczy politycznych" - twierdzi Nawalny. Opozycjonista jest przygotowany na to, że proces potrwa wiele miesięcy a on zostanie uznany za winnego i skazany.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz