Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja - niezadowolenie - socjologowie

0
Podziel się

Rosyjscy socjologowie odnotowali gwałtowny wzrost niezadowolenia społecznego. Jednak ich zdaniem w najbliższym czasie nie dojdzie do masowych protestów.

bEgQHSyd

Portal gazieta.ru, przytaczając badania przeprowadzone w lutym przez fundację "Opinia Publiczna", twierdzi, że 49 procent Rosjan biorących udział w badaniu jest gotowa wziąć udział w ulicznych demonstracjach. Podobne tendencje odnotowuje również centrum badań socjologicznych "Lewada", którego eksperci zauważają, że władze Rosji odrzucają możliwość powtórzenia się w ich kraju scenariusza rewolucji, tak jak to miało miejsce w Egipcie i Tunisie.
Gazieta.ru dodaje, że bliskowschodni scenariusz mogą jedynie próbować zrealizować islamscy ekstremiści, działający na Północnym Kaukazie.
"Nam nie zagrażają kolorowe rewolucje" - uspokaja sekretarz generalny rządzącej partii "Jedna Rosja" Andrej Isajew. Polityk przypomina, że kolorowe rewolucje już miały miejsce wokół granic Rosji i wymienia: Ukrainę, Gruzję i Kirgistan. -"Rewolucje te niczego pozytywnego nie przyniosły" - dodaje Isajew.
Jednak według sondażu przeprowadzonego przez centrum "Lewada" aż 38 procent Rosjan nie wyklucza realizacji egipskiego scenariusza w regionach Federacji. Wiceszef tego ośrodka Alieksiej Grażdankin również uspokaja twierdząc, że wielu Rosjan pamięta czasy gdy żyło im się znacznie gorzej i dlatego masowe wyjście ludzi na ulicę jest mało prawdopodobne.

bEgQHSyG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)