Notowania

rosja
16.12.2010 12:36

Rosja - Putin - Chodorkowski

Prawnik Michaiła Chodorkowskiego zarzucił premierowi Putinowi, że próbuje wywrzeć nacisk na decyzję sądu w sprawie byłego właściciela Jukosu. Wypowiadając się o Michaile Chodorkowskim na wideokonferencji Władimir Putin oświadczył, że "złodziej powinien siedzieć za kratkami".

Podziel się
Dodaj komentarz

Moskiewski sąd powinien w tych dniach wydać wyrok w sprawie byłego właściciela koncernu Jukos. Orzeczenie miało być znane wczoraj, jednak jego ogłoszenie odroczono bez podania przyczyn. Przeciwko więzieniu biznesmena protestują obrońcy praw człowieka, którzy twierdzą, że wszystkie zarzuty wobec niego zostały sfabrykowane.
Michaił Chodorkowski odsiaduje wyrok 8 lat pozbawienia wolności za rzekome oszustwa podatkowe. Z najbogatszego człowieka w Rosji stał się pensjonariuszem kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. W 2009 roku prokuratura ponownie oskarżyła go o oszustwa i kradzież znacznych ilości ropy naftowej, domagając się kary 14 lat więzienia.
Kłopoty Chodorkowskiego zaczęły się gdy w 2003 roku skrytykował ówczesnego prezydenta Władimira Putina za tolerowanie korupcji i zapowiedział, że wystartuje w wyborach prezydenckich.

Tagi: rosja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz