Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja - Zakajew - prasa

0
Podziel się

Rosyjskie gazety sporo miejsca poświęcają wizycie w Polsce lidera czeczeńskiego rządu na emigracji Ahmeda Zakajewa. "Z Zakajewa nie udało się zrobić Polańskiego" - pod takim tytułem "Nowaja Gazieta" opisuje polski wątek sprawy czeczeńskiego emigranta. Dziennik informuje, że choć polscy politycy od prawicy do postkomunistów wypowiadali się za przestrzeganiem międzynarodowych procedur, to byli zgodni, że Polska nie powinna zgodzić się na ekstradycję Zakajewa do Rosji.

bEiIgPYR

Według "Nowej Gazety" -"Szczególną aktywność w obronie Zakajewa wykazała opozycyjna partia Prawo i Sprawiedliwość", której lider Jarosław Kaczyński zarzucił polskim władzom uległość wobec Rosji. Porównując sprawę Zakajewa do sprawy Polańskiego dziennik ironizuje, że reżysera aresztowano w Szwajcarii a separatysta w Polsce został wypuszczony na wolność.
"Warszawa wybiera Londyn" - pod takim tytułem sprawę Ahmeda Zakajewa opisuje "Rossijskaja Gazieta". Dziennik sugeruje, że decyzję warszawskiego sądu o nie aresztowaniu czeczeńskiego separatysty mogły sprowokować jakieś siły na Zachodzie, które wykorzystały emigranta aby zaszkodzić poprawiającym się stosunkom na linii Moskwa - Warszawa.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEiIgPZu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)