Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja - Zakajew - prokuratura - ekstradycja

0
Podziel się

Rosyjska Prokuratura Generalna przesłała do Polski wniosek o wydanie jej obywatela Ahmeda Zakajewa aby pociągnąć go odpowiedzialności za ciężkie przestępstwa, których dopuścił się na terytorium Federacji Rosyjskiej - podała dziś oficjalnie Agencja ITAR-TASS. Polskie Radio już w piątek informowało o tym, że dokumenty, w tym te dotyczące ekstradycji, zostały przygotowane i wysłane do Polski.

bEixmfGZ

O przekazaniu przez rosyjskich prokuratorów dokumentów, mających pomóc polskiemu wymiarowi sprawiedliwości w podjęciu decyzji dotyczącej aresztowania i ekstradycji Zakajewa, mówiła w piątek telewizji Rassija-24, rzeczniczka rosyjskiej prokuratury Marina Gridniewa. Relacjonując rozmowę telefoniczną Prokuratorów Generalnych Rosji i Polski poinformowała ona , że -"materiały w sprawie Zakajewa przetłumaczono już na polski i wysłano do Warszawy".
Dziś rosyjska prokuratura dokumentację na temat lidera czeczeńskich emigrantów, poparła oficjalnym wnioskiem o ekstradycję. Ahmed Zakajew jest oskarżany przez Rosję o działalność terrorystyczną oraz udział w zabójstwach i porwaniach. Zdaniem wielu rosyjskich polityków, w tym obecnego prezydenta Czeczenii Ramzana Kadyrowa - "Zakajew i inni terroryści powinni być wydani Rosji, gdzie zostaną sprawiedliwie osądzeni".
Dziś przed polską ambasadą w Moskwie grupka około 20 młodych Rosjan zorganizowała pikietę domagając się wydania lidera czeczeńskich emigrantów.

bEixmfHC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)