Notowania

rosja
20.02.2010 09:38

Rosja będzie kontrolować zdrowie chłopców

Państwo chce sobie wychować przyszłych żołnierzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gudmd.haralds/CC/Flickr)

*Rosyjskie państwo już od urodzenia będzie kontrolować stan zdrowia chłopców. Ma to pomóc w późniejszym naborze mężczyzn do armii. *

Dziennik _ Komsomolskaja Prawda _ pisze, że chłopcy zaraz po urodzeniu będą otrzymywać specjalne elektroniczne dowody tożsamości. W ten sposób już od najmłodszych lat ma być będzie kontrolowany stan zdrowia przyszłych żołnierzy. Takie elektroniczne dowody mają pomóc w zmniejszeniu liczby osób uchylających się od wojska i niezdolnych do służby z powodów zdrowotnych.

Gazeta uważa, że taki system sprawdzi się pod warunkiem, że samo państwo będzie dbać o zdrowie przyszłych żołnierzy już od ich dzieciństwa. _ Komsomolskaja Prawda _ zastanawia się też, czy w związku z tak wczesną _ totalną kontrolą _ nie powróci system znany z czasów carskiej Rosji. Wtedy dzieci szlachty już od urodzenia przypisywano do określonej jednostki wojskowej. Stając się osobami pełnoletnimi stawali się automatycznie młodszymi oficerami, chociaż o sztuce wojskowej nia miały pojęcia.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz