Notowania

stosunki rosji z nato
04.09.2010 09:33

Rosja ma trzy scenariusze przystąpienia do NATO

Przygotowali je eksperci nadzorowani przez prezydenta Dmitrija Miedwiediewa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Przygotowali je eksperci Instytutu Nowoczesnego Rozwoju. Kuratelę nad tym Instytutem sprawuje prezydent Dmitrij Miedwiediew.

Gazeta _ Komsomolskaja Prawda _ poinformowała, że pierwszy wariant zakłada zwykłe wejście Rosji do Paktu Północnoatlantyckiego. Drugi przewiduje, że Rosja i NATO podpiszą dwustronny sojusz strategiczny. Trzeci wariant mówi o powstaniu dwustronnej Rady Koordynacyjnej. Jeden z autorów dokumentu Igor Jurgens twierdzi, że scenariusze dotyczace współpracy Rosji i NATO są _ całkiem realistyczne _.

*Referat dotyczący sposobów *przystąpienia Rosji do NATO ma być przedstawiony 9 września na forum politycznym w Jarosławiu, w pracach którego weźmie udział prezydent Dmitrij Miedwiediew.
Natomiast ambasador Rosji przy NATO Dmitrij Rogozin powiedział gazecie, że plany te są egzotyczne. Jego zdaniem nawet jeśli w rosyjskim społeczeństwie nastąpiłby w tej sprawie przełom, to Moskwy nikt do Sojuszu nie przyjmie. Według Rogozina do Paktu, w trakcie ostatniej fali jego poszerzania, weszły państwa niezbyt przychylnie nastawione do Moskwy, które zablokują ewentualny proces poszerzenia o Federację Rosyjską.

Portal internetowy _ Gazieta.Ru _ ujawnia, że początkiem integracyjnego procesu miałby stać się apel Sojuszu do Rosji o pogłębienie współpracy. Potem nastąpiłaby zmiana funkcji i składu Rady Rosja-NATO. Poszerzone zostałyby funkcje rosyjskiego przedstawicielstwa przy Sojuszu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t47302.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;w;nato;usa;to;mozliwe,21,0,496405.html) Rosja w NATO? USA: To możliwe Pomysł przyjęcia jej do Sojuszu wyszedł ze strony administracji Obamy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/33/t85793.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosyjskie;rakiety;przy;granicy;-;gruzja;zaniepokojona,170,0,654250.html) Rosyjskie rakiety przy granicy - Gruzja zaniepokojona Rosjanie zestrzelą wszystko nad Abchazją i Osetią Południową.
Tagi: stosunki rosji z nato, rosja, nato, integracja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz