Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja ma złą prasę? Premier Miedwiediew niezadowolony z wizerunku kraju

0
Podziel się:

Premier Rosji zapowiedział, że już w październiku rząd przedstawi projekt działań, które poprawią obraz Rosji wśród zagranicznych inwestorów.

Rosja ma złą prasę? Premier Miedwiediew niezadowolony z wizerunku kraju
(ec.europa.eu)
bESlVZSd

Wizerunek Rosji w świecie szkodzi jej interesom. Takie słowa padły z ust premiera Dmitrija Miedwiediewa na spotkaniu z przedstawicielami agencji do spraw współpracy zagranicznej.

Wielu zagranicznych przedsiębiorców obawia się, że ich kapitał zainwestowany w rosyjską gospodarkę przepadnie. Chodzi między innymi o wysoki stopień korupcji i przestępczości gospodarczej oraz zbyt częste angażowanie się państwa w spory między biznesmenami.

Przeciętni Rosjanie zgadzają się z szefem rządu, ale znaczną część winy za zły wizerunek swojego kraju w świecie zrzucają na dziennikarzy.

bESlVZSf

- _ Nie najlepiej funkcjonowały w ostatnim czasie media. Mniej informowały o sukcesach, a częściej o skandalach, kłótniach, bijatykach i oczywistym jest, że taki obraz odstrasza inwestorów, tworząc niesprzyjający wizerunek Rosji _ - twierdzą mieszkańcy Moskwy.

Według nich, lista tego, z czego Rosjanie powinni być dumni, jest bardzo długa i właśnie o tym powinni informować dziennikarze. - _ Tradycje, osiągnięcia naukowe, balet i kosmos _ - wymieniają jednym tchem moskwianie.

Niezadowolony z wizerunku swojego kraju premier Miedwiediew zapowiedział, że już w październiku rząd przedstawi projekt działań, które poprawią obraz Rosji wśród zagranicznych inwestorów.

Czytaj więcej informacji z Rosji w Money.pl
Nowy wyścig zbrojeń? Miedwiediew ostrzega Premier Rosji krytykuje projekt tarczy antyrakietowej.
Rosyjscy muzycy grają na nosie Putinowi Dziesięć tysięcy osób spacerowało po Moskwie. Czekali na policję.
Ważne spotkanie bez Putina. Ma inne plany Strona rosyjska poinformowała, że zamiast Putina do Camp Cavid pojedzie premier Dmitrij Miedwiediew.
bESlVZSG
wiadomości
KOMENTARZE
(0)