Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja ma złą prasę? Premier Miedwiediew niezadowolony z wizerunku kraju

0
Podziel się

Premier Rosji zapowiedział, że już w październiku rząd przedstawi projekt działań, które poprawią obraz Rosji wśród zagranicznych inwestorów.

Rosja ma złą prasę? Premier Miedwiediew niezadowolony z wizerunku kraju
(ec.europa.eu)
bCYPyFIR

Wizerunek Rosji w świecie szkodzi jej interesom. Takie słowa padły z ust premiera Dmitrija Miedwiediewa na spotkaniu z przedstawicielami agencji do spraw współpracy zagranicznej.

Wielu zagranicznych przedsiębiorców obawia się, że ich kapitał zainwestowany w rosyjską gospodarkę przepadnie. Chodzi między innymi o wysoki stopień korupcji i przestępczości gospodarczej oraz zbyt częste angażowanie się państwa w spory między biznesmenami.

Przeciętni Rosjanie zgadzają się z szefem rządu, ale znaczną część winy za zły wizerunek swojego kraju w świecie zrzucają na dziennikarzy.

- _ Nie najlepiej funkcjonowały w ostatnim czasie media. Mniej informowały o sukcesach, a częściej o skandalach, kłótniach, bijatykach i oczywistym jest, że taki obraz odstrasza inwestorów, tworząc niesprzyjający wizerunek Rosji _ - twierdzą mieszkańcy Moskwy.

bCYPyFIT

Według nich, lista tego, z czego Rosjanie powinni być dumni, jest bardzo długa i właśnie o tym powinni informować dziennikarze. - _ Tradycje, osiągnięcia naukowe, balet i kosmos _ - wymieniają jednym tchem moskwianie.

Niezadowolony z wizerunku swojego kraju premier Miedwiediew zapowiedział, że już w październiku rząd przedstawi projekt działań, które poprawią obraz Rosji wśród zagranicznych inwestorów.

bCYPyFJu
wiadomości
KOMENTARZE
(0)