Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja nie wierzy USA w sprawie Syrii

0
Podziel się
bEqCAMaJ

Rosja - Ławrow - dowody - Syria

Rosja podtrzymuje stanowisko o niedopuszczalności interwencji zbrojnej w Syrii. Podkreślają to w swoich wypowiedziach przedstawiciele Kremla, rosyjskiego parlamentu i rządu. Dobitnie wyrazili takie stanowisko prezydent Władimir Putin i szef dyplomacji Siergiej Ławrow.
Podsumowując zakończony wczoraj petersburski szczyt G20 prezydent Rosji zapowiedział, że jego kraj będzie nadal pomagał reżimowi Baszara al-Asada. Putin dodał, że interwencja zbrojna w Syrii zdestabilizuje sytuację na całym Bliskim Wschodzie. Natomiast minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow stwierdził, że dowody amerykańskich ekspertów na użycie broni chemicznej przez syryjskiego dyktatora są mało wiarygodne. "Będziemy postępować zgodnie z zasadą, którą oddaje stare rosyjskie przysłowie - ufaj, ale sprawdzaj. A sprawdzać można tylko poprzez uprawniony organ, jakim jest Rada Bezpieczeństwa ONZ" - oświadczył Ławrow.
Tymczasem rosyjskie stacje telewizyjne opublikowały wypowiedź rzekomych świadków ataku chemicznego. Twierdzą, że był prowokacją syryjskich rebeliantów. Takie sformułowanie padło również w Petersburgu z ust prezydenta Putina na wczorajszej konferencji prasowej.

IAR

bEqCAMbm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)