Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
06.07.2008 16:31

Rosja ostrzega Czechy

Nie wiemy jeszcze jak, ale na zareagujemy na tarczę w Czechach - mówi Rosja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ambasador Rosji w Pradze ostrzegł Czechy przed adekwatnymi krokami w razie instalacji w tym kraju tarczy antyrakietowej.

Aleksiej Fiedotow nie sprecyzował, jak Moskwa zamierza reagować na amerykański radar, który ma stanąć na czeskim poligonie pod Pragą. To będzie wyjaśnione dopiero wtedy, gdy czesko-amerykańska umowa wejdzie w życie i zacznie się budowa radaru.

Fiedotow spodziewa się jednak, że już za kilka dni stanowisko Federacji Rosyjskiej w sprawie tarczy przeciwrakietowej w Europie Środkowej przedstawią wysłannicy moskiewskiego resortu obrony. W nadchodzącym tygodniu (od wtorku do piątku) odbędzie się w Pradze konferencja o obronie antybalistycznej. Jej program przewiduje prezentację problematyki obrony antybalistycznej tak z punktu widzenia rządów, jak i przemysłu.

ZOBACZ TAKŻE:

Rosyjski ambasador powiedział, że Moskwie nie wystarczą okresowe kontrole ani na wyrzutni rakiet przechwytujących w Polsce, ani w bazie radarowej w Czechach. Rosjanie oczekują, że na obu obiektach będą mogli stale przebywać. Ten pomysł nie przypadł jednak jak dotąd do gustu rządom w Pradze i Warszawie.

We wtorek główną umowę o radarze mają podpisać w Pradze amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice i czeski minister spraw zagranicznych Karel Schwarzenberg.

Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz