Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja ujawni materiały o zbrodni katyńskiej?

0
Podziel się:

Moskwa jest gotowa do odtajnienia kolejnych dokumentów.

Rosja ujawni materiały o zbrodni katyńskiej?
(Ency/public domain)
bESiLOHV

Rosja gotowa jest do ujawnienia kolejnych materiałów dotyczących zbrodni katyńskiej, ale zamierza to robić stopniowo, zgodnie z obowiązującym w Rosji prawem.

Takie informacje przekazał rektor rosyjskiej Akademii Dyplomatycznej profesor Anatolij Torkunow - w trakcie wideokonferencji między Moskwą i Warszawą, zorganizowanej przez rosyjską agencję informacyjną RIA-Novosti i Polską Agencję Prasową.

Anatolij Torkunow, który jest współprzewodniczącym Polsko-Rosyjskiej Komisji do Spraw Trudnych, powiedział, że rosyjskie władze są gotowe doprowadzić do tego, aby problemy związane z Katyniem przestały niepokoić polskie społeczeństwo - tak jak to się dzieje obecnie: _ - Mam na myśli otwarcie tych archiwów, które dotyczas nie zostały ujawnione _.

bESiLOHX

Również Konstantin Kosaczow, szef Komitetu do Spraw Międzynarodowych Dumy opowiedział się za otwarciem wszystkich archiwów katyńskich. _ _

_ - Jestem jednoznacznie - bez jakichkolwiek zastrzeżeń - zainteresowany jako obywatel i rosyjski polityk aby te archiwa zostały ujawnione _ - powiedział Konstantin Kosaczow. Zzaznaczył, że w Rosji należałoby zmienić prawo, aby umożliwić ujawnienie archiwów związanych nie tylko ze zbrodnią katyńską, ale również innymi przestępstwami reżimu stalinowskiego.

bESiLOIy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)