Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katyń
23.04.2010 17:30

Rosja ujawni materiały o zbrodni katyńskiej?

Moskwa jest gotowa do odtajnienia kolejnych dokumentów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ency/public domain)

Rosja gotowa jest do ujawnienia kolejnych materiałów dotyczących zbrodni katyńskiej, ale zamierza to robić stopniowo, zgodnie z obowiązującym w Rosji prawem.

Takie informacje przekazał rektor rosyjskiej Akademii Dyplomatycznej profesor Anatolij Torkunow - w trakcie wideokonferencji między Moskwą i Warszawą, zorganizowanej przez rosyjską agencję informacyjną RIA-Novosti i Polską Agencję Prasową.

Anatolij Torkunow, który jest współprzewodniczącym Polsko-Rosyjskiej Komisji do Spraw Trudnych, powiedział, że rosyjskie władze są gotowe doprowadzić do tego, aby problemy związane z Katyniem przestały niepokoić polskie społeczeństwo - tak jak to się dzieje obecnie: _ - Mam na myśli otwarcie tych archiwów, które dotyczas nie zostały ujawnione _.

Również Konstantin Kosaczow, szef Komitetu do Spraw Międzynarodowych Dumy opowiedział się za otwarciem wszystkich archiwów katyńskich. _ _

_ - Jestem jednoznacznie - bez jakichkolwiek zastrzeżeń - zainteresowany jako obywatel i rosyjski polityk aby te archiwa zostały ujawnione _ - powiedział Konstantin Kosaczow. Zzaznaczył, że w Rosji należałoby zmienić prawo, aby umożliwić ujawnienie archiwów związanych nie tylko ze zbrodnią katyńską, ale również innymi przestępstwami reżimu stalinowskiego.

Tagi: katyń, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz