Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Rosja wielokrotnie sprzeciwiała się budowie tarczy antyrakietowej w Europie"

0
Podziel się

Rosja wiąże sprawę podpisania nowego porozumienia o redukcji broni strategicznej z planami budowy tarczy antyrakietowej w Europie. Jutro na rozmowy między innymi w tej sprawie do Moskwy przyjeżdża prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama.

bEgvcMZh

Dmitrij Miedwiediew zaznaczył, że Rosja wielokrotnie sprzeciwiała się budowie tarczy antyrakietowej w Europie. Dodał, że Moskwa nie jest przeciwna rozwijaniu środków obrony, jednak - jak podkreślił - powinny to być rozwiązania globalne. "Polska i Czechy leżą w jednej części świata a Iran w drugiej. Nie bardzo rozumiem jak w ogóle można mówić, że będą to środki obrony przeciwrakietowej dotyczące Bliskiego Wschodu" - stwierdził rosyjski przywódca. Prezydent przypomniał, że Iran jest ważnym partnerem Rosji.

Dmitrij Miedwiediew zapewnił też, że Rosja prowadzi dialog z Watykanem, by zacieśnić dotychczasowe relacje. Unikał jednak odpowiedzi na pytanie dotyczące zaproszenia papieża do Rosji. Jak podkreślił, jest to "oddzielny temat" i zwierzchnicy Cerkwi oraz Kościoła katolickiego prowadzą w tej sprawie dialog.

W tym samym wywiadzie Miedwiediew powiedział, że nie widzi na razie możliwości ułaskawienia byłego szefa firmy Jukos. Dał do zrozumienia, że Michaił Chodorkowski powinien uznać swoją winę i zwrócić się o ułaskawienie do prezydenta.

bEgvcMZK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)